mirzajevova@gmail.com
602 368 745

Status být ve vztahu

Status být ve vztahu

Máte za sebou rozchod s partnerem a pocit, že už se nikdy nezamilujete? Připadá vám, že jste jediní bez partnera a cítíte se provinile? Unavují vás nekonečné otázky, zda už někoho máte, a tak projíždíte seznamky a snažíte se seznámit za každou cenu? Jste stále vnitřně zranění a na nový vztah se necítíte? Začněte statusem být ve vztahu, ale nejprve sami se sebou.

Dopřejte si svůj čas

Mít vedle sebe partnera chce každý z nás, ale proč za každou cenu. Někdy je naopak čas strávený jen sami se sebou potřebný, pro zpracování negativních emocí a zranění, které máme za sebou. Jedině tak se dokážeme otočit a zdravě přijmout své i partnerovy chyby, podívat se na situaci s nadhledem a jít dál, ne zranění, ale obohacení o zkušenosti, které vztah přinesl. Každý máme svá zranění jinak bolestivá a potřebujeme právě svůj čas. A ten je třeba si dopřát bez ohledu na okolí, které nás neustále chce hodnotit a říkat, co je pro nás správné.

Buďte k sobě upřímní

Vztah tvoří vždy dva a pokud to nevyšlo, něco nefungovalo, jak mělo. Nemá smysl se trápit tím, co už nezměníme, ale zaměřme se na to, co příště uděláme jinak a lépe. Je to obrovská změna v životě a zároveň šance začít znovu. V takové situaci většinou vnímáme jen svá zraní a nová situace nás děsí. Ale když si dovolíme být k sobě pravdiví, uvidíme i to, co jsme ve vztahu přehlíželi a na co jsme si časem zvykli a možná už nás to dávno trápilo.

Mějte se rádi

Pokud se cítíme zranění a vyčerpaní, je třeba získat zpět sílu a vrátit si radost do života. Když se zaměříme na to, co je nám příjemné a co umíme, odvede nás to od našeho trápení a získáme zpět pocit důležitosti. Když se dokážeme každý den za něco pochválit, jsme na té správné cestě. Na každém dni se dá najít vždy něco pozitivního.

Odhalte chyby a nezdravá nastavení

Vztah odhalil naše slabosti a nezdravá nastavení, která mohla vzniknout už v dětství nebo z předchozích vztahů. Tvrzení, která jsme často slýchali od rodičů nebo bývalých partnerů jsme si převzali do života a nyní nám mohou bránit žít naplněný vztah. Abychom chyby ve vztahu znovu neopakovali, podívejme se na vztah s odstupem a pravdivě. Vyžaduje to velkou upřímnost, sílu chyby přijmout a chuť na sobě pracovat.

Odpusťte sobě i partnerovi

I naši partneři měli ve vztahu svá převzatá nastavení a možná to jinak ani neuměli, a proto nemá smysl nic vyčítat sobě ani partnerovi. A když dokážeme propustit křivdy a zranění, posune nás to do klidu a vnitřní pohody. Zbavíme se tíže negativních myšlenek. Je to práce a zároveň cesta, kdy poznáváme lépe sami sebe, jak žít vztah nově, bez nezdravých nastavení, kterými jsme byli ovlivňováni. Získáme znovu nadhled, radost a sílu začít nový vztah.

Zranění mohou být různá, ale když to nevzdáte a najdete v sobě zase radost a vnitřní pohodu, budete připraveni na krásný a harmonický vztah, na status být ve vztahu.