mirzajevova@gmail.com
602 368 745

Emoční rovnice ve vztahu

Emoční rovnice ve vztahu

Jaký je váš partnerský vztah? Cítíte se v něm svobodní, anebo se podřizujete přáním svého partnera? Máte pocit, že mu musíte být vděční a že to co děláte, je méně důležité? Žijete to, co cítíte, nebo žijete život někoho jiného? Pokud ve vztahu necítíte skutečnou radost a naplnění, není to vyvážený vztah.

Proč ale jste ve vztahu, kde přijímáte roli toho, kdo se podřizuje, ve vztahu, kde váš partner nastavuje, co je správné, co vám má dělat radost? Závislost jednoho z partnerů mohou způsobovat nezdravé programy z dětství nebo z předchozích vztahů, která vás ale mohou omezovat po zbytek života.

Příčinou mohou být následující Emoční rovnice:

  • Nejsem dost dobrý
  • Musím být vděčná
  • Sama bych se neuživila
  • Jsem k ničemu
  • Nejsem dost výkonná
  • Jsem na sebe tvrdý
  • Mohu být ráda, že se mnou někdo vůbec je

Jak nás takové Emoční rovnice ve vztahu formují?

Nejsem dost dobrý

Tato Emoční rovnice nutí člověka automaticky plnit všechny povinnosti, snaží se maximálně zavděčit svému partnerovi. Když odvede skvělou práci, svůj úspěch si ani pořádně neužije. Při práci se hodně zaměřuje na své chyby a sám sebe vlastně nepochválí.

Musím být vděčná

Tento vzorec je typický pro člověka s nízkou sebedůvěrou. Osoba, která nevidí svou vlastní hodnotu. Takový člověk má pocit, že je tu pro svého partnera, vždy připraven, plnit mu jeho přání a být mu k dispozici.

Jsem k ničemu

Možná vás rodiče v dětství nikdy nepochválili, naopak vás shazovali a uznání nikdy nepřišlo. Vaše emoční podvědomí si na základě toho vytvořilo tuto emoční rovnici. Toužíte konečně po ocenění, a to za jakoukoli cenu. Na základě takového nastavení se snažíte maximálně zavděčit svému partnerovi, namísto vlastní volby. Avšak uznání od partnera v takto nerovném vztahu přichází jen zřídka. Jedná se o negativní vzorec, který vás bude ovlivňovat ve všech oblastech života.

Nejsem dost výkonná

Člověk s tímto nastavením pracujete celý den a automaticky zastává většinu povinností v domácnosti. Přesto má pocit, že je to stále málo a nemůže se rovnat svému partnerovi. I když se cítí vyčerpaný, nedovolí si odpočinek. Naopak se často přepíná, aby byl pro svého partnera dostatečně výkonný. Energeticky se tak přečerpává, což je možné vydržet jen určitou dobu.

Abyste se dokázali zbavit závislosti na svém partnerovi a začali žít sebe, odhalte své Emoční rovnice a pomocí kouče je odstraňte. Docílíte tak skutečného naplnění, začnete žít svá přání svobodně a nezávisle.

Chcete pomoci odhalit vaše Emoční rovnice? Využijte můj koučovací balíček zde